Prečo zvoliť jímku na dažďovú vodu?

V dnešnej dobe je stále dôležitejšie využívať prírodné zdroje efektívne a udržateľne. Jímka na dažďovú vodu je skvelým spôsobom, ako to dosiahnuť. Umožňuje zbierať a uchovávať dažďovú vodu, ktorú môžete následne využiť na rôzne účely, ako je zalievanie záhrady, splachovanie toaliet alebo pranie bielizne. Týmto spôsobom môžete výrazne znížiť spotrebu pitnej vody a zároveň šetriť peniaze.

Údržba betónovej nádrže na vodu je pomerne jednoduchá, ale dôležitá na zabezpečenie jej dlhej životnosti a bezproblémovej prevádzky. Pravidelne kontrolujte stav nádrže a jej okolia, odstraňujte prípadné nečistoty a prevádzajte preventívne opravy. V prípade potreby môžete taktiež využiť naše servisné služby.

jednokomorova-betonova-nadrz

Výhody našich jímek na dažďovú vodu

Používanie nádrže na dažďovú vodu prináša mnoho výhod, ktoré ocení každá domácnosť:

 • Úspora pitnej vody: Jímka umožňuje využívať dažďovú vodu na zalievanie, splachovanie toaliet alebo pranie bielizne, čo znižuje spotrebu pitnej vody.
 • Ekonomická výhodnosť: Znížením spotreby pitnej vody môžete výrazne ušetriť na účtoch za vodu.
 • Ochrana životného prostredia: Využitie dažďovej vody znižuje nároky na pitnú vodu a pomáha chrániť prírodné zdroje.
 • Zníženie rizika záplav: Jímka pomáha regulovať odtok dažďovej vody, čo znižuje riziko záplav na vašej nehnuteľnosti.

Naše nádrže sú navyše dodávané s rýchlou a bezplatnou inštaláciou. Privezieme ich do 3 dní a zadarmo nainštalujeme, čo vám ušetrí čas a starosti spojené s inštaláciou.

Ceny jímek na dažďovú vodu

Všetky ceny sú uvedené bez DPH. Ak ste spoločnosť a platca DPH, dostanete konečnú cenu s 0% DPH. Ak nakupujete ako fyzická osoba, k cene je potrebné pripočítať DPH.

Betónové nádrže jednokomorové

pre bežné domácnosti (do 5 členov) alebo pre záhrady do 1 000 m2

Betónové nádrže dvojkomorové

pre riešenie odpadu väčších domácností a priemyselných objektov

Betónové nádrže viackomorové

individuálne riešenie na mieru, ktoré vzniká prepojením nádrží

Pošlite nám svoj dopyt

Odpovieme na vaše otázky

  Meno

  Váš e-mail

  Správa

  Kontaktujte nás

  Sme tu pre vás po-pia 8-18 hod.

  Adresa

  OWADÓW 22A, 26-631 JASTRZĘBIA

  0-e1663438830351-1024x1024

  Hľadáte dodávateľa žúmp?

  Pracujete na stavebných projektoch, ktoré si vyžadujú kvalitnú infraštruktúru? Ponúkame vám jedinečnú spoluprácu, ktorá môže obohatiť vašu ponuku a zároveň zvýšiť vaše zisky. Naša spolupráca je určená pre vodohospodárov, bagerov, stavebné spoločnosti a všetkých, ktorí majú zákazníkov so záujmom o prefabrikované betónové žumpy, septiky a nádrže. Vaša spokojnosť a úspech sú našou prioritou.

  Časté otázky našich klientov

  1. Akú veľkú jímku na dažďovú vodu potrebujem?

  Veľkosť nádrže závisí od viacerých faktorov: plocha strechy, množstvo zrážok v oblasti a zamýšľané využitie vody. Napríklad pre rodinný dom s plochou strechy 100 m² a priemernými zrážkami 600 mm ročne môže byť vhodná nádrž s objemom 3 000 až 5 000 litrov. Na presné určenie veľkosti odporúčame konzultáciu s odborníkom.

  2. Ako prebieha inštalácia jímky na dažďovú vodu?

  Inštalácia jímky začína výberom vhodného miesta, kde nebude prekážať a kde je ľahký prístup pre napojenie na odkvapové zvody. Nasleduje výkop na uloženie nádrže, inštalácia a napojenie na odvodňovací systém. Po usadení nádrže sa vykoná jej zakrytie a prípadné úpravy terénu. Nakoniec sa pripojí čerpadlo a rozvody na využitie zachytenej vody.

  3. Koľko stojí jímky na dažďovú vodu?

  Náklady na obstaranie a inštaláciu jímky sa môžu líšiť v závislosti od objemu nádrže, materiálu, zložitosti inštalácie a regiónu. Naše jednokomorové nádrže na dažďovú vodu sa pohybujú od 650 do 1 500 EUR. K tomu je potrebné pripočítať náklady na dopravu 250 EUR.

  4. Aké sú výhody jímky na dažďovú vodu?

  Jímky na dažďovú vodu ponúkajú niekoľko výhod. Umožňujú úsporu pitnej vody, ktorú je možné využiť na zalievanie záhrady, splachovanie toaliet alebo pranie bielizne. Znižujú náklady na vodné a stočné a pomáhajú chrániť životné prostredie znížením odberu vody z prírodných zdrojov. Navyše môžu znižovať riziko záplav v období intenzívnych zrážok tým, že zadržiavajú prebytočnú vodu.

  5. Ako sa starať o jímky na dažďovú vodu?

  Údržba jímky na dažďovú vodu zahŕňa pravidelné čistenie filtračného systému a kontrolu stavu nádrže. Je dôležité pravidelne odstraňovať nahromadené nečistoty a lístie z odkvapových zvodov a filtrov. Minimálne raz ročne by mala byť nádržka vyprázdnená a vyčistená, aby sa zabránilo tvorbe usadenín a baktérií. Tiež sa odporúča kontrolovať funkčnosť čerpadla a rozvodov.